Women’s Challenge 4×4 2018

Idea rajdu
Women’s Challenge 4×4 to odpowiedź na klasyczne rajdy terenowe, w których kobiety startują w zasadzie z samymi mężczyznami. W tym przypadku mają okazję sprawdzić się w iście damskim gronie. To impreza zarówno dla doświadczonych kierowców, jak i amatorek, które chcą poznać rajdy i dobrze się bawić.

Women’s Challenge 4×4 edycja 2018

Women’s Challenge 4×4 to najbardziej kobiecy rajd terenowy w Polsce. 23 czerwca tego roku w mieście Wisła, odbyła się jego druga edycja. Tym razem na starcie stanęło ponad 50 uczestniczek, w tym lekarki, dziennikarki, celebrytki i doświadczone zawodniczki. Rywalizowały w naprawdę trudnych warunkach. Czekało je błoto, trudne trawersy i leśne podjazdy.

W tym roku uroczysty start odbył się w Wiśle z udziałem trzykrotnego Rajdowego Mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza i burmistrza miasta Tomasza Bujoka. Przy okazji rajdu na miejscu można było skorzystać z porad specjalistów w ramach akcji „Śląskie. Dla Kobiety”. Poświęcona ona była profilaktyce raka piersi. Była t też okazja do zobaczenia z bliska egzotycznych pojazdów off-radowych takich jak wszędołazy Sherp, gąsienicowe Laprany czy amfibie Tinger. W tym roku honorowym gościem rajdy była Narimah Szamat, a więc organizatora podobnego rajdu w Malezji. Tam od kilku lat w dżungli ścigają się Europejki i muzułmanki, które łączy jedna pasja – rajdy. Tradycyjnie już rajdy zorganizowane zostały w trzech klasach – extreme (dla doświadczonych), adeventure (dla początkujących) i gość (z pilotem mężczyzną).

no images were found

Women’s Challenge 4×4 2018
Przewiń na górę